Skip to main content

Blog entry by admin Teacher 1

IELTS Academic

IELTS Academic

IELTS Academic

International English Language Testing System kısaltması olan IELTS pek çok ülkede çalışmak ya da akademik kariyer yapmak isteyenlerin zorunlu olarak girmesi gereken sınavlardan birisidir. Amerika, Avustralya, İngiltere ve Kanada gibi pek çok ülkedeki kurumlar tarafından kabul edilen IELTS, farklı alanlar için özelleştirilmiş olduğu için amaca yönelik bir hazırlık süreci planlamak en doğrusudur. Range English IELTS General ve IELTS Academic sınavlar özelinde belirlenen stratejiler ile sizleri de başarıya taşıyacak bir sisteme sahiptir.


Bireysel ve Kurumsal Çözümler Range English’te Sizi Bekliyor

Range English 1 - 15 kişilik grup dersleri ile seviyenize en uygun kursa dahil olmanızı sağlayarak hayatınızı değiştirecek bu sınavlara stratejik bir şekilde hazırlanmanıza yardımcı olur. Akademik kariyeriniz için olmazsa olmazlardan birisi olan IELTS sınav sonucunuz için ihtiyacınız olan tüm hazırlıkları bizimle yapabilirsiniz. Range English ile sınava hazırlanırken kurs içeriklerine bir yıl boyunca erişim iznine sahip olmanın yanı sıra tüm ders kayıtlarını tekrar izleyerek eksik olduğunuzu düşündüğünüz konular hakkında istediğiniz kadar pratik yapabilirsiniz. Range English olarak iki alanda da özelleşmiş programları ile size hayallerinize ulaşma şansı sunuyoruz. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerle konuşma sınavlarına özel olarak hazırlanarak IELTS Academic puanınızı rahatlıkla yükseltebilirsiniz.

Kurumlar için özel olarak hazırlanan eğitim paketleri ile şirket çalışanlarınızı yurt dışı operasyonlarınıza göndermek ya da yeni bir ülkede farklı müşteri portföyleri oluşturmak için ofis açmak istediğiniz zaman ekibinizin vize ve oturum izinleri için girmesi gereken sınavlara kolay bir şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Kurumlara özel sunulan fiyat tekliflerine ek olarak, şirket ve/veya ofisinizde eğitime gelen öğretmenlerimiz sayesinde zaman ve verimlilik kaybı yaşamadan ekibinizin eğitim alması mümkün olmaktadır.

IELTS dünyanın pek çok ülkesinde binlerce kurum tarafından kabul gören bir İngilizce seviye belirleme sınavıdır. Bazı ülkeler göçmenlik başvurularında IELTS sınavına girmiş olma şartının yanı sıra belirli bir puan düzeyini de şart olarak istemektedir. Bu nedenle IELTS İngilizce seviyesinin belirlenmesinde oldukça değerli bir sınavdır. Akademik personel olmak ya da yurt dışında eğitimine devam etmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bu sınava özel olarak hazırlanmanın önemi asla unutulmamalıdır.

IELTS Academic, lisans ve lisansüstü seviyede eğitim almak için yapılan başvurular esnasında ilgili kurum tarafından talep edilebilir. Bu sınav akademik kariyer için uygundur. Temel olarak iki ayrı alanda yapılan sınavlar arasından ihtiyaca uygun olanın seçilmesi önemlidir. IELTS Academic, adından da anlaşılacağı üzere akademik kariyer açısından yeterliliği kanıtlamak için gerekli olan ölçümlerin yapıldığı bir sınav planına sahiptir. Bazı kurumlar özellikle IELTS Academic sınavına girilmesini isterler. Academic ve general olarak ayrılan sınavların dinleme ve konuşma bölümleri aynıdır. Sınavlar okuma ve yazma bölümlerinde ayrılırlar. Akademik düzeyde okuma ve yazma yapabilmenin ölçülmesi için sınav içeriklerinin farklılaşması gerekmektedir. Bu nedenle sınava hangi alandan gireceğinize bağlı olarak hazırlık planı oluşturmalısınız. 


IELTS Academic Kursu ile Geleceğe Hazırlanın

İngilizce seviyeniz ne kadar yüksek olursa olsun IELTS gibi sınavlardan başarılı sonuç elde edebilmek için sınavın içeriğine ve sınav kağıdında sizden beklenilenlere de hâkim olmanız gerekmektedir. Bu nedenle dil seviyenizden bağımsız olarak sınav odaklı bir hazırlık dönemi başarılı olmak için en temel ihtiyaçlarınız arasında yer almaktadır. IELTS Academic sınavı kapsamında özellikle okuma ve yazma bölümlerine hazırlanmanız gerekir. İngilizce seviyenizin akademik düzeyde okuma ve yazma için yeterli olup olmadığının sorgulandığı bu sınavda en azından bu iki bölüme profesyoneller ile hazırlanmalısınız. Range English özel eğitim programları ile IELTS Academic sınavında ihtiyacınız olan puanı almanıza yardımcı olur.


Toplamda 2 saat 45 dakika süren sınava herhangi bir kısıtlama olmaksızın ayda 3 - 4 kere girebilmek mümkün olsa da bu sınava girmenin maliyeti oldukça yüksektir. Range English ile sınava hazırlanarak tek bir sınavda istediğiniz sonucu garantileyebilir, hayallerinizdeki akademik kariyer için en önemli basamaklardan birisini çıkmış olursunuz.


Akademik Kariyerin İçin En Uygun Paketi Seç


Range English IELTS hazırlık kurslarına 1 yıl boyunca erişebileceğin 3 farklı paket ile katılabilirsiniz. Her pakette online derslere sınırsız erişim sağlayabilirsin. İngilizce seviyene göre bir paket seçmek sınavda daha yüksek başarı elde etmene yardımcı olur. Yazma ve konuşma değerlendirme dersleri, sınav stratejisi üzerine çalışma ve mini IELTS sınavları ile hayallerindeki akademik kariyere başlamanı sağlayacak IELTS sınavına hazırlanabilirsiniz. Dilediğin zaman tekrarını izleyebileceğiniz ders kayırları, kendini eksik hissettiğin konularda alacağın birebir dersler ve sadece bu sınava özel stratejiler üzerine yapacağın çalışmalar seni hayallerine götürecek. Uzman eğitimcilerin desteği ile evinden sınava hazırlanmak için Range English’e hemen kaydol. Telefon, tablet ya da bilgisayardan kolayca erişebileceğin online derslere ister otobüsteyken ister yatağında uzanırken katılabilirsiniz. Boş kaldığın her anını sınava hazırlanarak değerlendirmene olanak sağlayan Range English ile hayallerin gerçek olacak.


  • Share

Reviews